Google rozšiřuje funkce modelu umělé inteligence, bude ověřovat své odpovědi

Americká internetová společnost Google rozšířila funkce svého modelu umělé inteligence (AI) Bard. Oznámila to na svém blogu. Bard bude například po faktické stránce ověřovat své odpovědi či analyzovat osobní data uživatele. Google se snaží zmírnit náskok populárního nástroje ChatGPT společnosti OpenAI, kterou podporuje Microsoft.

Uvedení chatbota ChatGPT loni v listopadu spustilo mezi technologickými firmami soutěž o to, která ke svým službám generativní umělé inteligence přitáhne více uživatelů. ChatGPT byl v té době nejrychleji rostoucí spotřebitelskou aplikací vůbec a nyní patří mezi 30 nejnavštěvovanějších webových stránek na světě.

I proto zavedla internetová firma rozšíření Bard Extensions, která zájemcům umožňují mimo jiné importovat data z jiných produktů Google, například datum nějaké události z e-mailu. Bard rovněž nově dokáže sumarizovat dokumenty, které má uživatel na úložišti Google Drive. Google spolupracuje s externími společnostmi, aby Bard v budoucnu mohl zapojit i jejich aplikace.